created by Słoneccy.pl

Bóle głowy to statystycznie jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinetach lekarskich i aptekach.


Niestety zażywane na potęgę środki przeciwbólowe powodują liczne skutki uboczne, a ich działanie jest krótkotrwałe i jedynie objawowe. Dzieje się tak, ponieważ ok 80% procent wszystkich bólów głowy ma podłoże mechaniczne (napięciowe), a nie chemiczne. Są one najczęściej związane z ograniczoną ruchomością odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, obojczyka i żeber, wzmożonym napięciem mięśni szyi i karku oraz twarzy.


Jednym z przykładów napięciowego bólu głowy może być ucisk mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego na otoczenie żyły szyjnej wewnętrznej - głównego naczynia odpowiadającego za drenaż krwi żylnej z czaszki. Zaburzenie drenażu skutkuje wzmożonym ciśnieniem śródczaszkowym, a wzmożone ciśnienie śródczaszkowe może manifestować się bólem.


Dzięki odpowiednio dobranym technikom badawczym i zabiegowym współczesna terapia manualna jest w stanie uwolnić pacjenta od uporczywego bólu głowy. Stąd coraz częściej osoby dotknięte tym problemem o pomoc zwracają się do fizjoterapeutów i osteopatów.

Ból głowy

19 lipca 2020
Ból głowy
Ból głowy

MENU

Łukasz Migot Gabinet Fizjoterapii
Łukasz Migot Gabinet Fizjoterapii